إعلانات المنتدى

الابتهالات الدینیه علی طریقة الشیخ النقشبندی مباشر من برنامج بشری فیدیو

الأعضاء الذين قرؤوا الموضوع ( 0 عضواً )

أبوالحسن الرضوانى

مراقب الأركان القرآنية 1
مراقب عام
22 ديسمبر 2008
7,965
2,149
113
علم البلد
رد: الابتهالات الدینیه علی طریقة الشیخ النقشبندی مباشر من برنامج بشری فیدیو

كنت أن أختصر وأكتب لك ( مشكووووووووور )
كما الحال لديك مع سائر المشاركات
:laugh:
لكن الموضوع يحتاج لرد
.......................................
أداء جميل يا استاذ سليمى
لكن معنى الكلام صعب بعض الشئ
مثل ( وداعم المسموكات )

salimi

مزمار كرواني
11 ديسمبر 2007
2,086
60
48

استاذی العزیز مع الاسف انا لا اعلم اللغة العربیة کما انت!
لکن بعمق الحب و الصدق و الاخلاص اکتب هذا الکلام و شکر للذی رفع التلاوة علی النت
معذرة علی الاطالة . وفقک الله الی مرضاته یااخی

مصطفى مازني

عضو كالشعلة
20 يناير 2014
393
49
28
القارئ المفضل
مصطفى إسماعيل
علم البلد

لكن معنى الكلام صعب بعض الشئ
مثل ( وداعم المسموكات )

هذا الکلام من خطب مولانا الامام علی بن ابيطالب عليه الصلاة و السلام فی کتاب نهج البلاغة :

خطبه رقم 72 - اَللَّهُمَّ دَاحِيَ اَلْمَدْحُوَّاتِ وَ دَاعِمَ اَلْمَسْمُوكَاتِ وَ جَابِلَ اَلْقُلُوبِ عَلَى فِطْرَتِهَا شَقِيِّهَا وَ سَعِيدِهَا صفات النبي اِجْعَلْ شَرَائِفَ صَلَوَاتِكَ وَ نَوَامِيَ بَرَكَاتِكَ عَلَى مُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَ رَسُولِكَ اَلْخَاتِمِ لِمَا سَبَقَ وَ اَلْفَاتِحِ لِمَا اِنْغَلَقَ وَ اَلْمُعْلِنِ اَلْحَقَّ بِالْحَقِّ وَ اَلدَّافِعِ جَيْشَاتِ اَلْأَبَاطِيلِ وَ اَلدَّامِغِ صَوْلاَتِ اَلْأَضَالِيلِ كَمَا حُمِّلَ فَاضْطَلَعَ قَائِماً بِأَمْرِكَ مُسْتَوْفِزاً فِي مَرْضَاتِكَ غَيْرَ نَاكِلٍ عَنْ قُدُمٍ وَ لاَ وَاهٍ فِي عَزْمٍ وَاعِياً لِوَحْيِكَ حَافِظاً لِعَهْدِكَ مَاضِياً عَلَى نَفَاذِ أَمْرِكَ حَتَّى أَوْرَى قَبَسَ اَلْقَابِسِ وَ أَضَاءَ اَلطَّرِيقَ لِلْخَابِطِ وَ هُدِيَتْ بِهِ اَلْقُلُوبُ بَعْدَ خَوْضَاتِ اَلْفِتَنِ وَ اَلْآثَامِ وَ أَقَامَ بِمُوضِحَاتِ اَلْأَعْلاَمِ وَ نَيِّرَاتِ اَلْأَحْكَامِ

مصطفى مازني

عضو كالشعلة
20 يناير 2014
393
49
28
القارئ المفضل
مصطفى إسماعيل
علم البلد

نرجوا من اخواننا فی برنامج بشری و العاملين فی قناة القرآن و اذاعة القرآن - خاصة الاستاذ محمد سليمی - ان تبحثوا حول تسجيلات الشيخ السيد نقشبندی رحمه الله فی ايران

کان ز
يارة الشيخ النقشبندی لإيران شهر رمضان تماماً، يعنی هو قرأ منذ ثلاثة عشر ايام فی محافل عديدة، لکن لماذا تسجيلاته التی موجود عندنا قليل جداً؟؟؟

استاد نقشبندی يک ماه ايران بود، و حتی در مشهد و حرم امام رضا هم برنامه اجرا کرد، چرا فقط دو سه تا از تلاوتها و ابتهال هايی که در ايران خونده در دسترس هست؟؟؟ در حالی که از امثال عفاسی و عزاوی و عسلی شب و روز تواشيح پخش می کنين !!

salimi

مزمار كرواني
11 ديسمبر 2007
2,086
60
48

نرجوا من اخواننا فی برنامج بشری و العاملين فی قناة القرآن و اذاعة القرآن - خاصة الاستاذ محمد سليمی - ان تبحثوا حول تسجيلات الشيخ السيد نقشبندی رحمه الله فی ايران

کان ز
يارة الشيخ النقشبندی لإيران شهر رمضان تماماً، يعنی هو قرأ منذ ثلاثة عشر ايام فی محافل عديدة، لکن لماذا تسجيلاته التی موجود عندنا قليل جداً؟؟؟

استاد نقشبندی يک ماه ايران بود، و حتی در مشهد و حرم امام رضا هم برنامه اجرا کرد، چرا فقط دو سه تا از تلاوتها و ابتهال هايی که در ايران خونده در دسترس هست؟؟؟ در حالی که از امثال عفاسی و عزاوی و عسلی شب و روز تواشيح پخش می کنين !!

برادر عزیز سلام شما که میدونی من عربیم خوب نیست چرا اینجا سوال پیچم میکنی؟! همین رو هم ترجمه به لغت عربی کنید لطفا تا مسوولین سایت معترض نشوند

فقط این توضیح لازمه که استاد مرحوم نقشبندی و مرحوم عوضین مغربی که به ایران آمدند درشرایط حکومت پهلوی بود و امکانات دولتی و حتی اقتصادی مثل امروز نبود.همین آثار کمی هم که از اساتید هست مدیون اخلاص عاشقان قرآنی هستیم . همچون استاد حسین ابوزید - موذن مرحوم - که بااستاد محمد طوخی آمدند . استاد مرحوم محمود البجرمی که به دعوت مرحوم شهید مفتح درمسجد قبای تهران بودند.استاد مرحوم محمودخلیل الحصری و مرحوم ابوالعینین شعیشع هم قبل از انقلاب به تهران و مشهد آمدند و اندک عکسها و آثارصوتی از آنها موجود است.
اما سوال : چرا درسوریه ، کویت یا عراق و مسجدالاقصی آثار بیشتری از اساتیدی که سالهای قبل تر هم آنجا سفرداشتند هست ؟
جواب : زیراآن کشورها برادران مسلمان عرب زبان ما هستند و استقبال فرهنگی به جهت هم زبانی از آنها بیشتراست و شاید امکانات حکومتی هم بیشتر فراهم بوده کما اینکه بعضی اساتید درسفرهای سیاسی همراه با سران مملکتی میرفتند و در حضور روسای جمهور کشور میزبان هم میخواندند.در حالیکه اساتید منشاوی و عبدالباسط به اندونزی سفر داشتند و فقط تعدادکمی عکس از آنها دردسترس است.حتی هم اکنون هم اساتید بزرگ مصری به کشورهای زیادی چه عربی چه غیر آن سفرمیکنند ولی استقبال عربی بیشتر است نه اینکه دیگران عرق قرآنی ندارند . نه . ابزار و وسیله آن که زبان عربی است راندارند.جای شکرش به درگاه خدا باقیست که تکنولوژی امروز تقریبا عالمگیر است و در همه جای جهان دوربین و موبایل موجود است

به هرحال دیدگاه من این است که از سویی باید متاسف باشیم که این تراث عظیم قرآنی به شکل کاملی تدوین و آرشیو نشده و ازسویی قدردان همین امثال سایت مزامیر باشیم که به سهم خود تلاشی در گردآوری این آثار میکند( فارغ ازهرگونه ورود به مباحث و اختلافات مذهبی یا قومی )
ان شاء الله تلاش و نیت صادقانه هر یک از ما درپیشگاه خداوند منان ماجور است و در یوم الحشر ، دستگیرمان خواهد شد .

لطفا بااینکه زحمت است عرض من را ترجمه به عربی و سپس اگر فرمایشی دارید بفرمایید

salimi

مزمار كرواني
11 ديسمبر 2007
2,086
60
48

شیخ مصطفی من فضلک ترجم المتون التی اکتبه
شکرا یااخی الفاضل

أبوالحسن الرضوانى

مراقب الأركان القرآنية 1
مراقب عام
22 ديسمبر 2008
7,965
2,149
113
علم البلد

الأخوان مازنى وسليمى
الرجاء من سيادتكم الكتابة بالعربية فقط
لأن هذا من شروط وقوانين المنتدى ( يُمنع الكتابة فى المنتدى بغير العربية )

الأعضاء الذين يشاهدون هذا الموضوع